Soundtrack

7. prosince 2012 v 15:21 | Zewla |  Film
Už nějakou dobu jsem zase nic nenapsala... Teď přináším další "recenzi", tentokrát na film se Sugizem... XD Kdo to je ví jen pár vyvolených, možná o něm napíšu článek... Každopádně z filmu jsem momentálně ještě pěkně hotová (i když si nejsem jistá, jestli to není jen kvůli mé momentální úchylné náladě a posedlosti Sugizem), takže to zas bude výtvor.


Rok vydání: jaro 2001
Délka: 92 minut
Obsazení:
Shion: SUGIZO
Misa: Ko Shibasaki
Red Monster: Sayoko Yamaguchi

Děj:
Protože film nemá anglické (natož pak české) titulky (kdysi to prý bylo na youtube s titulkama, ale nějakej vocas to zakázal...), budu sem psát veškeré poznatky, které jsem zjistila.

Film se odehrává na neznámém místě v neznámém čase, je to trošku fantasy. Shion a Misa jsou sourozenci. Žijí spolu v podivném domu, kde jim uprostřed roste velký strom. Zabili jim rodiče přímo před nimi, když ještě byli dětmi. Shion tak od té doby trpí strašnými nočními můrami a Misa ztratila hlas. Vzájemně se podporují, pomáhají si. Shion je hudební skladatel, hraje na housle a skládá pro Misu. Misa zase píše pohádky, taky pro Shiona. Taky k nim kreslí obrázky. Oba dva se tím živí. Žijí si relativně poklidným životem, krom toho, že je pořád trápí trauma ze smrti rodičů. Postavy mají šedé vlasy, nejsem si jistá, jestli je to tím, že jsou tak staří nebo to mají z té hrůzy (můžou vám zešedivět vlasy z něčeho takového...).
Ta písnička tam myslím nebyla, každopádně to video je dobrý...
http://www.youtube.com/watch?v=1b5SRVsll7Y
Jenže pak se stane neštěstí. Misa jde uvařit čaj. Vaří ho na plynovovém sporáku. Prohlíží si obrázek Shiona, který si tajně kreslila, aby to Shion neviděl, když papír chytne. A pak od něj chytnou i její šaty a všechno. Snaží se to uhasit, nejde to. Shion je ve vedlejší místnosti, ale nemůže ho zavolat, protože nemluví, nedokáže ze sebe vydat ani hlásku. A tak tam uhoří. Shion ji najde, až je po všem. Když hraje, najednou mu zaskřípe smyčec a on si všimne, že Misa tam není. A pak ji najde v kuchyni už mrtvou.
Nezbyl mu na světě nikdo. Zdrcen ještě sestřinou smrtí se noří do nočních můr. Už nedělá nic, neskládá, nedbá o sebe. Nikdo už mu nepomůže se z toho dostat. Jenže pak jednou se tam objeví dívka, která je až moc podobná Mise. Shion si nejdřív myslí, že je to ona. Ale chová se jinak a její jméno je sice stejné, ale píše se jinak. Začne Shionovi pomáhat a Shion zase získá aspoň jiskřičku naděje. Misa se o něj stará.
Shion se od sestřiny smrti bojí ohně. Proto nemá zapálenou v domě žádnou svíčku *tzn. nemá tam moc světla*, natož pak aby si něco uvařil. Misa mu tam ale svíčky zapálí. Každopádně když se Misa rozhodne vařit a Shion jí v tom nedokáže zabránit, Shion vedle ní celou dobu sedí s nachystaným hasícím přístrojem v ruce, kdyby náhodou... (u tohohle jsem zrovna jedla a když jsem to pochopila, málem jsem si nahodila display kašou... XD).
Shion ji začne učit hrát na housle. Má ale rozbitý smyčec.
Misa má vlastní potíže. Její otec mlátí její matku. Ona když to vidí a musí poslouchat, jak na ni řve, začne se řezat. Tak to pokračuje dál a stupňuje se to... Shion odhalí její tajemství, když spolu jdou na loutkové divadlo. Když tam začne panáček mlátit panenku, Misa znervózní. Shion ji uklidní. Stejně tak ona pomáhá jemu v jeho nočních můrách. Po divadle dostane Shion nový smyčec a může jí konečně zahrát. A ta hudba ji tak dostane, že se jí vyléčí rány...
Vrátí se do reality, kde leží v nemocnici na kapačkách. Shion a jeho hudba jí pomohly se z toho dostat.
Ten konec je trochu nejasnej. Hodně tam záleží na jakémsi příběhu v kině hned ze začátku, který jsem moc nepobrala. Myslím si, že je hoodně velká škoda, že tenhle film nemá titulky. Každopádně i přes to to stálo za to.

Hodnocení:
Narazila jsem na to náhodně na Youtube. Tam byl vlastně konec, společně s písničkou. Vypadalo to divně, dost divně (zvlášť když to byl konec, který jsem ani po shlédnutí celého filmu nakonec nepochopila...), ale nějak mě to zaujalo. Navíc ta hudba mě naprosto dostala (asi jako vždycky, když Sugizo začne hrát na housle...), takže jsem se na to musela mrknou.
Našla jsem to na youtubku celý, ale strašlivě kostičkovaný. Po třech dnech se mi to konečně podařilo stáhnout, v celkem solidní kvalitě a já se na to mohla konečně pořádně mrknout. A mooc se mi to líbilo. I když jsem ten příběh úplně stoprocentně nepochopila, steně to bylo mooc pěkné. Líbilo se mi, jak to bylo udělané. Trošku mi to připomínalo Burtona... Hlavně tam bylo hodně náznaků, symbolismus, myslím, že by se to líbilo naší učitelce dějin kultury XD Akorát radši nechci vědět, co by z toho zase vydedukovala... Stačil mi Karlík a továrna na čokoládu... XD
Ta hudba mě naprosto dostává *uvažuje, jestli se jí podaří narvat celej film do mobilu nebo jesi si tam místo toho nacpe hromadu Sugizových cédek... Napadlo ji, že k tomuhle je vlastně taky cédko!*. A jestli takhle bude vypadat Sugizo ve stáří, tak má se mnou asi hoodně velkej problém... *cenzura úchylných komentářů...* Nejlepší na tom je, že tam byl špinavej, totálně mimo, v divnejch hadrech a já se rozplývala nad tím, jak je tam nehorázně sekushi... XD Jinak jsem naprosto normální... Jo a ty děti tam jsou strašně roztomilý (nejsem pedobear...).
Nejlepší bylo, že jsem od začátku věděla, že jsou to sourozenci... Pak, když nadešla scéna v budce, jsem se zděsila, že asi spáchají incest, tak jsem to stopla a hledala, jesi jsou to opravdu sourozenci. Byli a incest tam samozřejmě nebyl. Tahle věta je pěkně dementní na zakončení... Jinak stáhnout to není jednoduchý... Kdyby o to měl někdo zájem, koho nepotkám (tzn nemožu mu to dát na flešce) tak to možná narvu na ulož to... Napište... Jen kdyby o to měl někdo zájem...
Tady je ten konec... Za A je to spoiler a za B je to dost divný, když to nevidíte s kontextem... Ale ta hudba je úžasná...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Moi Keiniku Sangová Moi Keiniku Sangová | Web | 7. prosince 2012 v 16:39 | Reagovat

Ty jo, ještě, že jsem tomu Čermákovi nedala tu flešku, už pro ni mám práci!!! Jsem se nedávno snažila učit do matiky a teď jsem tam našla toho Sugiza v sešitě, megalol :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama