Říjen 2012

Smile

28. října 2012 v 17:40 | Zewla |  Dorama
Další seroš s Junem. Tentokrát to ale není klasický romantický sranec, ale má to celkem dobrý děj. Navíc si myslím, že ta role byla přesně dělaná na něj... Minimálně věta: "Věřím ti, protože máš nádherný úsměv..." mě rozsekala... Ten jeho úsměv mě totiž dostává už od Kimi wa Petto. Usmívá se tak nějak divně, ale prostě mu věřím, že to myslí vážně... Že to není jen takový ten povrchní... Bla, bla... Jdeme k ději...


U tohohle mi hoodně dlouho trvalo, než jsem pochopila, proč jsou tam ty děti... Úplně mi to zřejmě došlo až v úplném konci...
Počet dílů: 11
Rok vydání: 2009
Obsazení:

Děj:
Začíná to tím, že je kluk jménem Vito ve vězení. Chodí za ním jeho advokát a zároveň kamarád a společně, ještě se strážníkem, který ho hlídá, si povídají o minulosti, o všem co spolu prožili. Postupně se dozvídáte, že je ve vězení už 5 let a zjišťujete, proč tam vlastně je. Ten příběh je moc pěkný. Jedná se o rasismus a tak podobně. Vito je napůl Filipínec, napůl Japonec. Narodil se v Japonsku, má japonské občanství, ale stejně má pořád problémy kvůli svému křestnímu jménu a trošku jiné barvě pleti. Policie ho často staví na ulici a kontroluje mu občanku, když se něco kolem seběhne, aby si potvrdili, že opravdu má japonské občanství. Už dřív se mu děti posmívali ve škole, šikanovali ho. Prošel si těžkým dětstvím a dospíváním, ale nakonec se z toho dostal a chce bojovat. Má svůj sen. Chce otevřít multikulturní restauraci s jídli z mnoha zemí, kde by všichni mohli být pospolu a mohli se smát. Nebyla by tam žádná diskriminace. Proto tvdě bojuje. Našel si práci u muže, který poskytuje práci i ubytování cizincům, klukům, jako je Vito, kteří nemají kam jinam jít, které rodina odkopla a kteří se chtějí změnit. Poskytuje jim takovou náhradní rodinu a spolu s manželkou a dcerou se o ně starají. Vito si najde ještě další práci, aby si co nejdříve mohl splnit sen. Jenže právě ta práce je pro něj později velkým problémem.
Později potkává dívku, kterou zachrání v obchodě před nařčením z krádeže. Jmenuje se Hana a nemluví. Její otec byl kdysi obviněn z vraždy a po mediálním tlaku a nátlaku okolí, kdy ji samozřejmě ostatní šikanovali, ztratila hlas a nemluví. Následuje Vita, má ho opravdu ráda. Začne pracovat ve stejné firmě, aby mohla být s ním. Jenže Vito si projde nejhorší částí svého života.

Ok, tohle vám jako popis děje stačí, zbytek je spoiler, takže pokud se na to chcete dívat a chcete mít nějaké překvápko, tak to NEČTĚTE!!!

Vaše chyba...
Táákže. Vito dělá druhou práci v jednom baru. Začnou se tam ale dít divné věci. Nejdříve se tam schází podivní lidé, potom dokonce vidí jednoho z kolegů, jak podává své "přítelkyni" podivný papírek či co. Začne mít podezření, že jeho kolega pašuje drogy. Podezření se ještě zesílí, když si jeho kolega vyžádá Vitův klíček od skříňky s tím, že se budou měnit zámky. Nakonec mu ho dá, každopádně po tom, co mu ho vrátí si raději prohledá skříňku, jestli mu tam něco nedal. Nic nenajde, každopádně o něco později vtrhne do baru policie a hledá drogy. Samozřejmě prohledají i Vitovu skříňku a najdou je přilepené v ramínku, takže Vito je v háji...
"Rodina", prostě šéf a zbytek, mu ale věří, že nic neudělal, že to na něj ušili. Dcera šéfa je advokátka a tak začne vyšetřovat jeho případ. Navíc mu pomáhá Hana, která vyslechne výpověď lidí, kteří to na něj ušili, kde se doslova doznávají, ale nemůže to nijak dokázat. Případ se začíná stupňovat a tak se do něj nakonec vkládá i nadřízený advokátky, Ito Kazuma. Hana nahraje výpověď a doznání, dokonce je v tom zapletená i policie, potom natočí video, kde kolega Vita předává někomu drogy a doznání je na světě. Nakonec je Vito zproštěn viny a může si žít šťastně dál. To byl první případ, kdy jsem si na začátku říkala: "Aha, tak proto ho zabásli..." No, jenže to nebylo ono....
Pak to pokračuje. Šéfova rodina vlastní pekárnu, kde Vito taky pracuje. Možná to není pekárna, každopádně vyrábějí jídlo. Dováží i obědy pro školy. Jenže právě v jedné škole se objeví masivní otrava žáků, hodně jich skončí v nemocnici a řeší se, kdo za to může. Mezi otrávenými dětmi je i Vitova malá kamarádka. Děti se jí posmívali a šikanovali ji, jednou ji Vito pomohl a od té doby se občas schází a povídají si. Přeje si, aby jí Vito uvařil *nějaký název, který si nepamatuje*, každopádně jsou to jakési rýžové kuličky obalené zřejmě v kakau nebo čem a uvnitř jsou různé druhy ovoce. Před tím se ale Vito střetne v nemocnici s její matkou, která mu zakáže za ní chodit. Nelíbí se jí barva jeho kůže, nechce s ním mít nic společného (já jsem si spíš říkala, že vypadá jako pedofil, ale tak nevadí...). Vito neposlechne. Vito malé kamarádce tedy společně s Hanou vytvoří ten pokrm a přinesou jí ho do nemocnice. Nechá jí tam vzkaz, že je to od něj a odchází společně s Hanou z nemocnice. Jenže pak je ve zprávách, že jídlo bylo otrávené právě z jejich firmy a že za to pravděpodobně mohla rýže. Proto se Vito a Hana vrací do nemocnice, ale je už pozdě. Malou kamarádku sice zachrání, ale může to mít nějaké následky na její zdraví a navíc její matka je velice rozhořčena a Vita nenávidí. Do toho se ještě složí Hana, která rýži taky jedla, naštěstí se brzy uzdraví. Řeší se problém šéfovy firmy. Odběratelé už nechtějí jejich jídlo, banka jim nechce poskytnout pujčku. Pomáhá jim sice advokát Ito Kazuma, ale není to jednoduchý případ. Do toho se ještě objeví v novinách zpráva o špatných zaměstnancích a podobných pomluvách od rozhořčené matka "malé kamarádky". Situace se stupňuje. Z vězení se vrátil Vitův "přítel" Hayashi. Vito se ho bojí, nechce už mít nic společného se starým životem, ale Hayashi ho neustále otravuje.
Média obklíčí firmu šéfa, všude jsou sledováni. Nakonec to šéf nevydrží a oběsí se. To samozřejmě zdrtí celou "rodinu" a mnoho například zákazníků, kteří se rodině přijdou omluvit a podobně. Také se Vitovi a Itovi podaří zlomit několik dalších lidí, aby zjistili, kdo za to vlastně mohl a dostali se k pravdě. Mohla za to jedna velká firma, nakonec ji dostanou a opět zůstanou čistí. Dokonce i matka "malé kamarádky" se omluví a vysvětlí, jak to vlastně bylo. Happy end.
Vito začne konečně randit s Hanou, která ho miluje, jenže do všeho se začne plést Hayashi.¨
Nakonec se to tak vystupňuje, že mu Vito prostě vysvětlí, že už s ním nechce mít nic společného a už ho nechce nikdy vidět. Hayashi po něm žádá jen poslední věc. Prý ztratil peňěženku, potřebuje to nahlásit policii, ale protože vyšel zrovna z vězení, nikdo by mu to nevěřil, tak žádá Vita, aby to nahlásil on. Ten nakonec souhlasí, jenže když přijde na policii a napíše své jméno do formuláře, najednou tam vletí Hayashi, policistu zmlátí, ukradne mu zbraň, pouta a Vita táhne sebou. Doma ho pak přidělá pouty k posteli a vysvětluje mu plán. Chce zabít kluka, co ho dostal do vězení. Už před tím se o tom zmiňoval. Proto ukradl zbraň. Do toho tam vtrhne Hana, která chce Vita zachránit, jenže ji objeví Hayashi, zmlátí ji a následně vydírá Vita, že jestli nezabije toho kluka, on zabije Hanu. Pak mu odepne pouta, vloží pistoli do ruky a podrobně mu popisuje, co všechno by s ní mohl dělat, když ze sebe nevydá ani hlásku. To už Vito nevydrží a namíří na něj zbraň. Hayashi ho ještě hecuje, pak mu opět vyhrožuje, že zabije Hanu, pokud on nezabije jeho, takže Vito nakonec zmáčne spoušť. A je po Hayashim. Vito neví, co má dělat. Nakonec se probere Hana, pochopí, co se stalo a snaží se uklidnit Vita.
Společně spolu utečou do města, kde Vito strávil hezkou část života, kde j chce naposledy něco ukázat a po noci se chce sám přihlásit na policii.
Domlouvá se s Item, jenže pak je Vito zadržen, oddělen od Hany a dán do vězení.
Řeší se jeho případ. Je tam myslím 6 náhodných lidí, kteří dělají porotce a během 3 dnů se mají rozhodnout, jaký trest mu udělí. Vysvětluje se celá jeho minulost, objeví se i podezření, že už v mládí někoho zabil, takže by mohl být dvojnásobným vrahem a podobně. Je tam Ito a do toho "zlý" advokát, který se ho snaží potopit a vyhrabat na něj všechnu špínu. Nejdříve Vita všichni přátelé, Hana a Ito podporují a tak je celkem v pohodě, jenže hned první noc ve vězení má noční můru, kde se mu vybavuje zavraždění Hayashiho a on začíná mít výčitky svědomí. To se stupňuje, až třetí den se málem rozhodne, že sám přijme trest smrti (ano, v roce 2009 měli v Japonsku trest smrti. Nevím, jestli ho mají ještě teď, ale celkem mě to překvapilo). Nakonec porota hlasuje 3 ku 3 pro trest smrti, takže není rozhodnuto. Případ se dál řeší, táhne se...
Takže Vito je už 5 let ve vězení. Vypadá už celkem v pohodě, každopádně se už nikdy nechce vidět s Hanou. Dokáže se smát, povídá si s Item, strážník si ho taky oblíbil a pořád neztrácí naději.
Vyzrazení konce...
Jenže po pěti letech najednou strážník Itovi prozradí, že další den ráno má být Vito popraven. Ten to nejdřív řekne jeho "rodině" a matka a manželka mrtvého šéfa to řekne Haně, která samozřejmě okamžitě běží za Vitem se s ním aspoň rozloučit. Strážník Vita násilím narve do setkávací místnosti, aby si aspoň naposledy mohl promluvit s Hanou. Ta mu popisuje, jak se s ním vlastně poprvé setkala, vysvětlí mu svou posedlost prasátky a on jí taky vyzná svou lásku. Prostě je to hrozně dojemný a smutný, pak ho odvedou a ráno ho mají popravit. Nejdřív se tváří statečně, poskládá si svoje poslední origami prasátko, pak ale až ho vedou na smrt, už to nedá a strachem málem nemůže chodit.
Do toho Ito hledá otce Hayashiho, který ví, jak to bylo s tou první vraždou, nakonec ho najde a klasicky v poslední chvíli zachrání Vita. Ten je odsouzen na 10 let trestu, z toho mu rok ubyde kvůli dobrému chování ve vězení a on se vrací za Hanou, která už začala s jeho snem - restaurací.


Hodnocení:
Tak už jsem na začátku řešila, že ta role byla pro Juna jako dělaná. Neustále se tam usmíval a prostě jak hrál, všechny ty emoce a všechno, nevím jak to dělá, ale já mu to prostě věřila.
Byl to moc pěkně udělaný seriál, protože nebyl moc předvídatelný. Postupně jste vlastně odhalovali, co se stalo a když už jsem si po několikáté říkala: "Jo, tak za tohle je v base..." a zase to nebylo ono, celkem mě dostali. Nejdřív mě rozčílila ta nespravedlnost, pak to bylo zase hrozně smutný, pořád mi to vrtalo hlavou, dokonce jsem Junovi dala přednost před polonahým Damonkem, takže... XD No na konci si nachystejte hromadu kapesníčků...

Hana Yori Dango Final

15. října 2012 v 6:27 | Zewla |  Dorama
A poslední část...
Rok 2008
Přibližně 2 a půl hodiny
Děj:
Matsuno se má vdávat. Postupně se všechno chystá, ona se začíná loučit se starým životem, ale občas má pochybnosti, jestli dělá dobře.
Domyojiho matka jí svěří korunku, která se dědí v jejich rodině už hoodně dlouho. Když tak jsou jen spolu s Domyojim v mega hotelovém pokoji (vypadá to, že je tak velký, jak náš barák...), vtrhne tam lupič oknem a krabici s korunkou jim ukradne. Domyojimu se nepodaří ho chytit, navíc když se vrátí do pokoje, okno je zasklené a nikdo o ničem neví, jen Matsuno a on. Rozhodnou se lupiče najít. Nejdřív je zavede do Las Vegas. Tam jedou sami autem, snaží se být nenápadní. v jednom Casinu lupiče potkají. Potom zjistí, že se jejich korunka prodává na černém trhu za nějakou mega sumu. Kamarádi jim pomůžou a korunku jim získají zpět. Jenže v hotelu vidí Matsuno mluvit Ruiho s lupičem. Ten to nepřiznává a když se s tím svěří Domyojimu, ten jí nechce věřit, protože je Rui jeho hoodně starý přítel. Začnou se hádat, už před tím měli spory, teď se to ještě zhorší. Matsuno ještě víc pochybuje. Noc stráví s jedním novým známým, se kterým si povídají, Domyojimu se vůbec neozve. Pak se vrátí, když mají odletět zpět do Japonska. Jenže je někdo omámí v letadle, korunku jim opět ukradnou a oni jsou vysazeni na neznámém opuštěném ostrově.

Ze začátku to nesou těžce. Nemají tam moc věcí, nejsou na takové podmínky zvyklí. Domyoji je navíc roztrpčený z toho, že Makino téměř vypadá, jako by si to chtěla se svatbou rozmyslet. Navíc ho štve, že nedokáže být lepší (nedaří se mu lovit ryby...).
Makino je pohroužena do vlastních myšlenek. Pak ztratí Saturn, což ji naprosto dostane. Celý zbytek dne ho hledá a ani večer se nevrací. Domyoji ji hledá, pak ji konečně úplně hotovou najde. Přitáhne si ji pěkně zpět. Nakonec se mu podaří najít i Saturn, takže Makino je zas v pohodě. Už se nebojí, nemá pochybnosti.
A pak je vyzvednou z ostrova. Přivedou je k neznámému muži a tam se celá situace vysvětlí.


Mega Spoiler!!!!
Celou tu věc na ně narafičili rodiče. Kamarádi v tom měli taky prsty. Chtěli, aby si ujasnili, jestli spolu zvládnou být až do konce života a to se jim povedlo. Domyoji výjimečně nikoho nezmlátí, dokonce je rád. A pak je rovnou zavezou na svatbu... Happy end a na konci ještě mega šťastný Domyoji, z nějž byla i sestra hotová (je jí 10 měsíců... XD).Hodnocení:
Tak jsem se dívala na začátek, jak jim někdo opravdu zajímavě ukradl tu korunku a říkám si: tvl to už přehnali. Pak to zase musí vysvětlit, takže to do sebe parádně zapadá, prostě... Japonci... XD Bylo to pěkné. Mooc pěkné. Docela mě to i pobavilo, třeba jak se dá využít kreditní karta...
Pak se mu ji podařilo zlomit, což bylo ještě lepší...
A pak nejlepší...
Tohle mě rozsekalo... XD
Samozřejmě je tam naprosto dokonalá hudba... Prostě paráda. Jo a myslím, že Domyoji je nejhezčí ženich, jakýho jsem kdy viděla...

Tvl na netu není pořádná fotka... Každopádně pokud se někdy budu vdávat (asi spíš ne...) a pokud budu hoodně bohatá, budu usilovat o to, aby můj manžel měl podobné sako a to všechno... Ughr.... :D Jak já miluju delší kabáty a věci s tím společné a tyhle seriály jsou toho plné... :D
Pravda, pravda...

Pátek 12.

14. října 2012 v 15:57 | Zewla |  Vzpomínky
Kousíček z mého života. Už jsem strašlivě dlouho nic takového nepsala, buď to bylo o fetkách nebo recenze... Neměla jsem na to náladu a to jsem za poslední měsíc byla na *počítá* 4 pařbách a tak podobně...
Byl pátek. Normální školní den, nuda. Navíc Bába se rozhodla ulejvat, takže jsem tam trpěla sama. Šajda na tom byla stejně, ale protože jsme měli zrovna blbý profesory, nemohly jsme sedět spolu. Přeskočím hromadu nudných a nedůležitých předmětů a dostanu se k němčině. Tam sedíme s Šajdou spolu, vedle mě sedí další spolužák a tak to jde dál. Poslední ze tří řad v naší jazykovce... Dostali jsme testy. Spolužák, budeme mu říkat M, se na začátku omlouval, že něco zapomněl a profesorka mu rovnou řekla: "A víš, žes napsal tu písemku nejlépe ze všech?" samozřejmě v němčině. On se rozzářil a říká: "Fáákt???" Pak si sednul, dostal test a říká nám: "Ty jo, to je moje první jednička z tady těch posranejch testů! A to už máme něminu tak dlouho! Joo!!!" Pak šel napsat věty na tabulu, mezi tím mu to prof. napsala do studijňáku. Pak se vrátil a ptal se mě, jesi nemám červenou: "Ale ona už ti to tam zapsala..." "Ty jo, bezvááá!!!" opět se rozzářil, jak kdyby to bylo něco úplně hustýho, z čehož jsme s Šajdou nemohly. Každopádně měl parádní náladu. Hodina ho očividně nudila, takže mi ukradl tužku a dlouhou dobu nás bavil tím, že předváděl, jak kouzlí. Padaly všelijaká kouzla z Harryho Pottera a dělal s ní všechno možné. Celou hodinu jsme tam dělali totální bordel. S Šajdou jsme komentovaly, že je parádně sjetej. Já si vzpomněla na situaci s dalším spolužákem. Jdu si takhle na oběd a předjedu ho. On na mě volá: "Klášo, co si to dovoluješ mě předbíhat!!! Víš co??? Udělám si z tebe svou otrokyni! A budeš se se mnou plavit na mé kocábce, a budeš pádlovat!!!" Já jen WTF. Pak si jdu pro pití a on pokračuje: "Klášo, umřeš a bude to bolet!!!" Takže vážně nevím, na čem pánové v poslední době jedou, ale stojí to za to. Pak jsme měly obě s Šajdou v němině ještě arafaťáky a svázaly jsme si konce k sobě. To nás zase bavilo se navzájem přetahovat, spolužák z nás byl mrtvej. Do toho jsme zpívali jakousi písničku v nj, no prostě paráda. Pak mě napadlo, že až budem odcházet, že jak máme ty šátky svázaný, že by jsme mu to mohly přehodi přez krk a pak zatáhnout. Tak teda dem na velkej plán, makáme na konci hodiny, valíme ze třídy, pronásledujem ho a pak se mi rozletí pouzdro a diář, tzn. vyletí z něj všechny papíry. Tak klasicky totální výtlem, do toho se tam míchají dvě třídy a já přivázaná k Šajdě tam sbírám hromadu věcí. No, plán nevyšel.... Jako cáájk :D

Hana Yori Dango 2

14. října 2012 v 8:47 | Zewla |  Dorama
A pokračujeme... :D
Rok 2007
Dílů: 11
Cast:
Děj:
Navazuje na minulou řadu, proto je lepší si děj nečíst, když jste neviděli tu první...
Domyoji je v New Yorku. Nejdřív si s Makino často volali a podobně, ale po pár měsících Domyoji přestane a Makino se mu nemůže dovolat. Vymizel s ním jakýkoliv kontakt. Krom toho zbytek F4 je na vysokých školách, na škole tak zůstala sama. Seznámí se tam s jedním klukem, bratrem známého, který ji obdivuje (protože je chudá a je na té škole tak známá...) a který se chce stát jejím kamarádem. Ona nakonec svolí, i když o něj nemá zájem. Na škole ji začnou opět štvát, protože F4 už tam není. A pak jednou jde za svým novým kamarádem, který zrovna fotí do časopisu. Donutí ji, aby se vyfotila s ním. A tuhle fotku nakonec otisknou na přední stranu jednoho z časopisů, který se prodává i v USA. Tzn. ví o tom všichni. Nejdřív se ozve zbytek F4, většina si myslí, že tím chtěla naštvat Domyojiho, protože ten se o tom jistě dozví. A po nějaké době se objeví červená karta F4 v její skříňce a nějaký student prohlásí, že mu ji dal Domyoji s pokynem, aby ji dostala Makino. A začne opět tyranie. Za Makino se postaví její nový kamarád, ale nepomáhá to. Nakonec jí zbytek F4 poradí, aby se vydala do Ameriky navštívit Domyojiho, aby věděla, jak na tom je. A tak se tam rozjede.
První část, kdy se nějakého amíka ptá na cestu svou špatnou, japonskou angličtinou a ještě jí klasicky zlí černoch ukradne batoh, mě dost rozsekala :D.
Najde ji tam pozděj Rui a ukáže se tam i zbytek F4. Nakonec potká i Domyojiho, jenže ten se k ní nezná. Naznačuje jí, že na ni nemá čas a prostě s ní nechce nic mít. A to samé dělá i svým kamarádům, což je dost naštve. Každopádně o červené kartě nic neví.
Makino nakonec odjíždí zpět do Japonska. Jenže po nějaké době přijíždí i Domyoji, kterému to nakáže matka. Má oslavu narozenin a je na ni pozvaná i Makino. Jeho matka mu tam ukáže novou snoubenku (kterou nikdy před tím neviděl), při tom ještě musí ztrapnit Makino.
To ho pěkně naštve, ale nic moc s tím nenadělá.
Každopádně snoubenku nechce, konečně ukáže pravou barvu, že pořád chce Makino, ale něco mu v tom brání.
A to něco je opravdu moooc pěkné... Domyoji se totiž zase jednou vyznamenal. Po tom, co odjel do New Yorku, byl samozřejmě parádně naštvaný, že tam musí být a na jedné firemní oslavě řekl jednomu významnému muži něco nepěkného. Pak začali mizet sponzoři, klesali akcie a začalo se propouštět. Jedním z propuštěných byl i Ken, Domyojiho známý, kterého už počítal téměř za rodinu. Ten se tak dostane na ulici a na konci ještě přímo před Domyojim spáchá sebevraždu. Domyoji z toho má noční můry a taky už konečně pochopil ty následky, proto pořád říká, že dospěl a drží se dál od Makino. Jenže to nezvládá. Žárlí, protože do Makino valí Rui,
do toho se na něj lepí nová snoubenka, která ho vůbec nezajímá, ale musí si ji vzít, aby pomohl firmě... Navíc Makino ho chce pořád taky. Takže co s tím? Být sobecký a zase vidět ty následky nebo nechat svou jedinou milovanou jít a vzít si někoho, o koho nemáte zájem? No, vyřeší se to docela zajímavě a zase to vypadá, že bude konečně happy end. Jenže ještě nebude. Každopádně přes všechny následky s firmou, protože si nevezme novou snoubenku, se snaží zazdít a myslet jen na sebe. Maminka mu zablokne všechny karty, tzn. boháč je bez peněz, vydědí ho, nemá kde bydlet. A stane se něco zajímavého - bydlí v Ruiho domě :D (už před tím se s ním usmířil, jak někdo říkal, milostné trojúhelníky v japonských filmech nefungují, protože ten druhý je vždycky moc slabý a vzdá to...), kamarádi mu pujčují peníze a pomáhají. Jenže se propouští dál, firma krachuje a Makino už ty následky nevydrží, protože chápe, že jsou kvůli ní. Proto se rozhodne odprosit jeho matku, slíbí jí, že se před ní už nikdy neukáže. To zdrtí Domyojiho, kterému je jedno, že ho vydědila a nemá nic prostě chce být s Makino a ona se rozhodla bez něj...
Makino odjíždí pryč... Ten konec byl opravdu zajímavý :D Tentokrát jsem si taký konec přála, bylo to pěkné :D Každopádně jsem byla už předem vyspoilerovaná, protože jsem viděla fotky z té jedné zajímavé noci a celou druhou řadu jsem na tu scénu čekala a ona byla až v posledním díle... No, neva...
Hodnocení:
Já ten seriál žeru. Nechyběla nádherná hudba, zajímavý děj. Akorát ta první řada byla většinou vtipná nebo sladká. Ta druhá z největší části smutná. Prostě to byl ten typ seriálu, u kterého se vám chce mlátit hlavou o zeď (a to se mi moc často zrovna u seriálů nestává). Postava Domyojiho matky se vystupňovala do extrému, je pravda, že žádný ze seriálů se zlou matkou, co jsem viděla, se až tam nedostal, to se mi taky líbilo. Domyoji byl skvělý, Rui byl ještě hezčí než před tím a obecně to mělo celé takový hlubší příběh... Akorát scéna se sušenkama, které chutnají jako láska u mě trochu nefunguje, protože si vždycky vzpomenu na Kubi a její: "Todd je jako tahle sušenka!!!" chlamst... Tzn, řežu se u vážné romantické scény smíchy... Nevadí... :D
A pak je ještě závěrečný film, nezapomněla jsem :D
Těď sem narvu všechny ty animačky a podobně, páč jsou parádní :D
Hodná sestřička...

On je tak rozkošnej, když je šťastnej...

No, nic takýho se sice nedělo, ale nevadí...

Hana Yori Dango 1

13. října 2012 v 10:37 | Zewla |  Dorama
Taková ta klasická slaďárna... Já se na takové věci většinou nedívám, ale tohle mě celkem dostalo, to musím uznat :D
Další dorama s Matsumotou Junem. Tentokrát už tam není jen kawaii, ale taky nehorázně sekushi... XD
Jinak to má mooc pěknou instrumentálku... Takže si pouštějte písničky :D

Rok 2005
Dílů: 9
Sub: anglické
Cast:
Děj:
Rozhodla jsem se ho vzít ve zkratce (a ne jako vždycky...). Nechci vám toho totiž tolik prozradit... Tak uvidíme, jak to dopadne.
Makino Tsukushi je obyčejná dívka. Má bratra, rodiče, nejlepší kamarádku... Jenže chodí na školu spolu se samými boháči. Nejdříve je nemá moc ráda. Přijdou jí povrchní, ona sama není nijak bohatá...
Následně si tam najde kamarádku. Jejich škole však vládne F4, což není ta zkratka na klávesnici, ale čtveřice největších boháčů na škole.
Je to Domyoji Tsukasa, bohatý synek jedné z největších společností v Japonsku, který má násilnické sklony a je to prostě rozmazlenec, který si dělá, co chce.
Dál Hanazawa Rui, taky parádně bohatý, tentokrát spíš však tichý typ, miluje knihy, hudbu, hraje na housle.
Takže to byl ten špatný a dobrý chlapec.
Následně nesmím zapomenout na Nishikadu Soujiro(a), jehož rodina vlastní nějakou obrovskou společnost s čajem, či co. Miluje svou motorku a především čaj a vše, co je s ním spojené.
A pak je tu Mimasaka Akira, synek mafiánského bosa, jehož matka a dvě mladší sestry jsou zblázněné do všeho kawaii a jehož sídlo vypadá jako domeček pro panenky, proto si tento komplex vyvažuje láskou k spíše starším ženám...
Tihle čtyři vládnou celé škole, protože jejich rodiče jsou velcí sponzoři. Všechny holky je milují, kluci z nich mají respekt. A pokud se jim někdo znelíbí, je potrestán nejen jim, ale celou školou.
Každopádně Makiina nová kamarádka naštve F4, když na Domyojiho vylije omylem svůj džus... Takže dostane F4 červený lísteček, který značí, že ji může celá škola týrat. To se taky stane, ale postaví se za ni Makino, navíc ještě dá Domyojimu přes držku, takže na její kamarádku se zapomene a ona se stane nepřítelem č. 1...
Začne ji šikanovat celá škola, její kamarádka se k ní nezná, ale Makino se nevzdává a prochází tím se vztyčenou hlavou. Šikana se trochu umírní. Je pozvána na párty, kam má přijet její vzor, Shizuka, kvůli které na tuto školu šla. Tam jí ale třídní krasavice vylijí něco zajímavého na hlavu. Jenže se stane něco nečekaného. Rui ji přijde zachránit a Shizuka, která celou tu scénu viděla se pěkně pomstí nezdvořilým hostům a vezme si Makino do parády k sobě.
Domyoji je naštvaný na Ruiho, že Makino pomohl, protože dostala červenou kartu, jenže pak se stane něco zajímavého...
Tvl teď to vyzní pěkně dementně bez kontextu, když se díváte na to dorama, tak vám to nepřijde divné, každopádně Domyoji se do Makino zamiluje a začne o ni usilovat. Ta to nejdřív nechápe, ale nakonec, po kapitole ve výtahu jí to dojde... (výtahová scéna je skvělá :D)
Makino se stane "jeho holkou" a tím ji musí přijmout celá škola. Do toho se tam řeší spousta problémů, jako třeba na příklad to, že ji chce Rui taky, dál její polonahé fotky s cizím borcem v jakémsi hotelu, tzn. Domyoji hrozně žárlí, její (ne)kamarádka ze školy, která se chce pomstít Domyojimu a především Domyojiho děsná matka, která Makino nesnáší a která jí ničí život. Každopádně sice to vždycky vypadá dost bídně, ale nějak se to vyřeší, protože má za sebou světoznámou F4, jak se říká, takže se nemá čeho bát...
A pak závěr. Koná se jakási soutěž, něco jak u nás Miss. Pokud ji Makino vyhraje, Domyojiho matka ji přijme a už nebude dělat problémy. Pokud ne, tak Domyoji sklapne a bude poslouchat matčiny rozkazy. Musím uznat, že ten konec mě celkem překvapil....
Tohle mě celkem rozsekalo :D Asi ze zákulisí... Když nevíte co se zlobivým synem, narvěte ho do svěrací kazajky...

Hodnocení:
Jak už jste si někteří všimli, já sem o ničem, co se mi nelíbí většinou nepíšu, takže... Každopádně už jsem přišla na jednu zásadní věc, kterou především české seriály (a i většina amerických) postrádají a to pěkné mladé kluky. Mě se teda vždycky líbili ti spíš kolem 30, než ti kolem 18, ale byl to problém zboží a né můj, jak se teď ukázalo :D Japonsko je zřejmě plné pěkných mladých borců (a i těch starších... :D), další důvod, proč tam jet...
Další je láska. Tady se to ještě tak neukazuje, ale podle tohohle seriálu mi přijde láska v těch amerických naprosto povrchní... Musím uznat, že tady jsem našla zřejmě nejhezčí líbačku ever,
krom toho zřejmě jediný pár, kterému to opravdu přeju (většinou jen závidím a chci jen toho borca...).
Dál jednu z mých nejoblíbenějších scén za poslední dobu (pokud se na to někdo mrkne, je to scéna s rozmlácenýma držkama, borcama na hromadě a mega červeným jabkem v pozadí, třeba si na mě vzpomenete...) a spousta dalšího.
Tyhle doramata jsou taková ta odpočinková, přesně taková, jaká teď potřebuju...
Nejvíc mi udělalo radost, když jsem zjistila, že to má i druhou řadu... :D

Mimochodem, dívala jsem se na to online na dramacrazy, jsou tam skoro všechna j-doramata...
Spoiler okolo jablek... Dost mě to zaujalo :D http://www.zondawl.co.uk/apples.html
Ale bacha, jsou strašlivě spoileroidní, nechtělo se mi to třídit a tak jsou tam ze 2 řad a závěrečného filmu...

Kimi wa Petto

5. října 2012 v 18:55 | Zewla |  Dorama
Jméno jednoho japonského doramatu, se kterým jsem strávila nějaký ten čas.
Děj:
Ywaya Sumire je chytrá, pěkná a ještě má skvělou práci. Jenže se cítí trochu osamnělá. Rozešel se s ní přítel, který teď má jinou přítelkyni, se kterou čeká dítě. Navíc většina mužů se jí bojí, protože je vyšší než oni a k tomu má dost kuráže, aby muži, za jeho nemístné poznámky, dala do zubů. To přesně provede svému šéfovi, za což je přesunuta na jiné oddělení. Pracuje jako redaktorka časopisu.
Zničená tedy jde večer domů, kde před domem uvidí velkou kartonovou krabici. Nahlédne do ní a najde tam zmláceného, spícího kluka.
Snaží se ho probrat, chce zavolat záchranku, jenže začne pršet a ona se ho tedy rozhodne odtáhnout domů. Propašuje ho do bytu a ošetří ho. Postará se o něj, dá mu náplast na horečku, obváže mu a vyčistí rány a dokonce mu i uvaří. A pak jde další den do práce. Jenže když se vrátí, neznámý tam ještě pořád je a nechce odejít, protože nemá kam jít. Nabídne jí, že bude dělat, co bude chtít. Třeba hrát jejího bratra nebo tak něco. A ona se nakonec rozhodne, že chce, aby byl její domácí zvířátko. Nejdřív nechápe, ale pak svolí. Dá mu jméno Momo, po jejím zesnulém psu, koupe ho, vaří mu, stará se o něj.Jejich vztah se vyvíjí zajímavě. Představuje sice její domácí zvířátko, ale mluví s ní, radí jí, povídají si. On má navíc vlastní život. Dost dobře tančí a pravidelně chodí na tréninky. Navzájem se začnou mít rádi, ale jak neustále upozorňují, nic sexuálního.

Do toho se do společnosti, kde pracuje Ywaya, vrátí její dávný známý, který ji miluje a ona jeho. Řeší se různě Momo a její přítel Hasumi, samozřejmě o vztahu Moma a Yway nesmí Hasumi vědět. Momo začne trochu žárlit, ale pak ji nechá a dokonce jí ve vztahu pomáhá. Jenže Hasumi-sempai si chce Ywayu vzít, což už je problém. Jak se tedy rozhodne? Vezme si dobře zabezpečeného, chytrého, navíc ještě pěkného Hasumiho nebo zůstane v ráji s Momo-chanem, který jí slíbil, že ji nikdy neopustí a navíc před ním může být sama sebou? Na druhou stranu je tu Momo-chan, který může mít slibnou kariéru v Německu na jedné významné škole. Rozhodne se tedy vydat do neznámé země, kultury, s neznámým jazykem a opustí všechno? Nebude Ywaye šlapat po štěstí a raději odcestuje? Ale vždyť je život s ní to jediné, co chce...

Hodnocení:
Když jsem se na to začala dívat, tak jsem si pořád jen říkala: "To je divný... Takhle by to prostě nefungovalo...". Pak už jsem to přestala řešit a vžila jsem se do děje. I když se mi ze začátku Momo moc nelíbil, postupně jsem si na něj zvykla, až jsem se dostala do té zbožňovací fáze, takže bezva :D. Ten děj vás chytí. Sice je to jak normální seriál, třeba Ulice, ale do toho dali něco zajímavýho, co vás dostane a to je člověk jako domácí zvířátko.
Aspoň já té babě po nějaké době příšerně záviděla a pořád jsem si říkala: "Ty jo, já chci taky takový domácí zvířátko!!!! Já chci Momo-chana!!!" Akorát ten konec byl strašlivě smutnej. Mohli to useknout v mnoha částech posledního dílu, měli asi 8 různých konců, celkem psycho, když teda nevíte, jak to skončí...
Navíc je tam i něco víc. Kousek poučení, zamyšlení se sám nad sebou. Myslím, že většina z nás zatoužila po někom takovém, před kým by mohl být sám sebou, kdo by vás nadevšechno miloval, nikdy neopustil a prostě...
Bylo to bezva, doporučuju!!!
*po další hodině, co projížděla obrázky, musí říct jednu věc* Momo je tak strašně kawaii!!! :D

A ten herec je tak fakt hezkej, už jsem se rozhodla :D

No řekněte??
Jinak jsem se na to dívala na youtube, první díl tady: http://www.youtube.com/watch?v=QM4pGXjKR2g