Březen 2011

Konec světa se nekonal, aneb 4 největší blázni měli sraz v Brně

25. března 2011 v 21:06 | Zewla |  Moje kresby
Myslím, že... dobře, radši nemyslím... Co se dnes stalo? Možná už jste někdy slyšeli o tom, že pátek je bláznů svátek. A možná už jste někdy slyšeli o tom, že Brno je bláznů ráj (asi ne, vymyslela jsem to včera :D). No a to už asi něco napovídá, ne? :D Tak dobře, začnu s vysvětlováním.

Jak kdy...

25. března 2011 v 20:37 | Zewla |  Moje články
Trest smrti je vážně dost zajímavé téma. Už jsem o něm dost přemýšlela a to mnohokrát. Osobně jsem v podstatě pro, ale trochu bych upravila pravidla. Nejdůležitější je, aby někomu nedali trest smrti hned po prvním přestupku. Navrhovala bych něco ve stylo, že po 3 vraždě už by byl trest smrti. Druhá, nejdůležitější věc je způsob té smrti. Rozhodně se nepřikláním k teorii, aby ten člověk pořádně trpěl. Spíš mi přijde lepší nějaká pokud možno co nejvíce bezbolestná a rychlá smrt. Teď se budu zabívat důvody, proč podporuji trest smrti. Upřímě na světě je spousta nespravedlnosti. Spousta vrahů se dokáže nějak dostat na svobodu a rozhodně se většinou nepoučili. Spíš se ve vězení ještě zhoršili. Proto mi přijde jako nejlepší alternativa ty nepoučitelné prostě zabít. Rozhodně každý už slyšel o spoustě vrahů, kteří opakovaně zabíjí a nepřestanou s tím, dokud je někdo nazadrží a většinou to nejde jinak než smrtí. Důvod, proč navrhuji trest smrti až po 3 obětech je ten, že spousta lidí může být obviněna neprávem a tohle se mi zdá jako nejlepší alternativa. Rozhodně nebudete 3x po sobě obviněni neprávem, to mi netvrďte. Někteří lidé si to prostě zaslouží a u někteých jiná možnost není, protože se jim vždycky podaří z toho "lochu" dostat. Podobně to vidím i u ostatních trestů. Například navrhuji, aby se pedofilové a různí úchyláci po 3 útoku prostě vykastrovali a byl by konečně pokoj. Samozřejmě s krádežemi je to něco jiného. Nepřijde mi to zas tak strašné, takže bych jim ruce rozhodně neřezala, ale nenechala bych je jen tak se válet v "base" a nic nedělat. Pěkně by tu škodu museli odpracovat a až pak by je pustili. To se mi zdá jako nejvhodnější alternativa. Jaký na to máte názor vy?

Přijde vám ten obrázek taky tak depresivní jako mně? Zvlášť po tom, co jsem viděla a četla Zelenou míli...

Jsem proti!

16. března 2011 v 20:28 | Zewla |  Moje články
Jsem prostě výrazně proti kouření. Nemám to ráda (samozřejmě myslím kouření cigaret a podobně, pro rejpálky...). Sama jsem to samozřejmě vyzkoušela, sice jsem nezkoušela cigarety, protože ty jsou pro mně v mém věku ještě moc návykové, kvůli nikotinu, ale zkoušela jsem už kouřit doutník a vodní dýmku. Upřímně, nechápu co na tom všichni mají. Vůbec mi to nechutnalo a stejně si myslím, že vodní dýmku a doutníky kouří jen ti (myslím momentálně mladší občany), co chtějí být drsní. U cigaret je to trochu jiné, tam to většinou začíná tím, že se chtějí před ostatními ukázat a pak zapůsobí nikotin a oni se na něm stanou závislími. Nepřijde mi to jako žádná výhoda, spíš naopak. Smrdíte kouřem, což většině lidí vadí, zežloutnou vám zuby, zničí plíce a utrácíte spoustu peněz za cigarety. Navíc jste více náchylní k rakovině plic, na kterou zemře spousta lidí, dále má většina bronchitidu (poškození a zmenšení plic- kuřácký kašel a později vykašlávání kousků plic) a ještě k tomu cigarety zhoršují kvalitu spermatu :). Pár lidem to možná chutná, ale ten zbytek je na tom prostě závislý a nemůže jinak. Proto je lepší nezačínat. Jsem jedna z mála, která ještě nezkusila cigarety ani marihuanu. A nebylo zrovna snadné odolat. Kamarádi do mně pořád valili, abych to zkusila, ale já jsem zvládla odolat. Není těžké s tím začít, ale odolat a jak se říká, vydrží jen ti nejsilnější.

Neschvaluji žádné drogy, omamné látky, tabák a ani nejsem moc velký fanoušek alkoholu. Samozřejmě v přiměřené míře mi alkohol nevadí, ale když se někdo třeba každý pátek stříská do němoty, to už se mi vážně nelíbí. Člověk by prostě měl vědět kdy přestat a mít nad sebou pořád kontrolu, protože když si vaše tělo dělá co chce, může to mít velice neblahé následky a vás to potom může hodně mrzet.

Vůbec se mi nelíbí drogy a jiné omamné látky, stejný důvod jako před tím a nejhorší je na nich to, když se rozhodnete s tím přestat. Většina do toho jde s tím, že jim drogy pomůžou, ať už je to obyčejná marihuana nebo něco silnějšího. Marihuana mi ještě nepřijde zas tak strašná, ale opiáty, LSD, kokain a podobně už jsou daleko horší. Většina ani netuší, co všechno vám to může způsobit. U většiny drog se vám zrychlí srdce (můžete dostat infarkt), zvýší se vám tělesná teplota (může se vám uvařit mozek a začnou vám odumírat mozkové buňky) a víc se potíte (odvodnění těla-dehydratace), necítíte bolest (můžete si něco udělat a ani o tom nebudete vědět) a nemáte žádné zábrany + sluchové a zrakové halucinace a paranoia (strach z čehokoliv). Kvůli těm žádným zábranám je velký počet sebevražd u lidí, kteří byli na drogách. Krásný film je natočen podle skutečné události, který ukazuje všechny stránky závislosti na drogách a dalších látkách, mimo to se u něj pravděpodobně pobavíte. Jmenuje se Strach a hnus v Las Vegas (Fear and loathing in L. V.), který mě od drog naprosto odradil. Přesto ho mám celkem v oblibě (alespoň tu 1. půlku). Hraje tam Johnny Depp a Benicio Del Toro, to už něco znamená a oba dva si na těch rolích nechali hodně záležet. Ale pokračujeme..

Když se u vás neobjeví žádné větší potíže bez následků, už to bude zázrak, ale když se s tím rozhodnete skončit, bude to nesnesitelné utrpení. Víte, detoxikace je příšerná věc, u každého trvá různou dobu, podle toho jak dlouho byl na drogách a podle druhu drog a je to prostě strašné, přímo mučení. To stejné platí o závislosti na nějakých prášcích, ať už jsou to prášky proti bolesti, různé tzv. oblbováky a podobně. Většina takových vám může především zničit játra a ledviny a zkrátit život. Proto vám radím, nezačínejte s tím a pokud už jste začali, ať už s cigaretami a jinými tabákovými výrobky nebo s drogami, něco s tím dělejte, snažte se skončit a pokud to nejde, najděte si odbornou pomoc, ale prostě s tím něco dělejte!

Poskládejte si jeřába a udělejte dobrý skutek!

15. března 2011 v 17:30 | Zewla |  Moje články
Určitě jste už slyšeli o vlně tsunami, která zasáhla Japonsko. Má to strašné následky, spousta mrtvých a zraněných a ještě více těch, které nenašli. A slyšeli jste už o té jedné pověře, že pokud poskládáte 1000 origami jeřábů, splní se vám přání? Touto akcí chce spousta lidí z celého světa pomoci Japonsku. Mě se to zdá lepší, než nějaká charita, která se stejně většinou k těm chudákům ani nedostane a skončí někomu v kapse, navíc může pomoci kdokoliv, už se nemá na co vymlouvat. Není to zas tak složité, ale má to dost kroků, každopádně podle návodu se to dá v pohodě zvládnout. Samozřejmě po vás nikdo nechce, aby jste jich poskládali 1000, existují různé stránky, které sčítají počet jeřábů, jako například tato. Já jsem se do toho pustila včera a celekm mě to začalo bavit. Bratr se nakonec taky přidal, i když měl spoutu keců a tak už jich máme kolem 40. Zavalili můj pokoj :D. Možná sem dám někdy fotku, to se uvidí. Můj cíl je 100, ale pokud uděláte alespoň jednoho, děkuji vám. Tady je návod v papírové podobě.


A tady, je návod na youtube. Pokud máte nějaké dotazy, pište a předem děkuji za každou pomoc :).

Proti mrkvičce nic nemám...

11. března 2011 v 22:58 | Zewla |  Moje články
Ano, tento tento článek nebude zrovna kladný k vegetariánství. Nemám nic proti tomu, ale jen nejíst maso a nic pro zvířata jiného neudělat nestačí. Já osobně jsem nad tím už hodněkrát uvažovala? Mám se vzdát masa? Já miluji všechnu zeleninu, snad až na houby a o ovoci ani nemluvím, to můžu vždycky v jakémkoli množství. Jenže, být vegetariánem není jen tak. Někteří to berou do podrobností, takže nejí nic, co se masa téměř jen dotklo, natož pak například vejce a podobně. Jenže v mase jsou důležité vitamíny a především spousta bílkovin. A vážně nechtějte, aby ám nějaký důležitý vitamín chyběl. Já to zažila, měla jsem alergii na mláko a kvůli tomu jsem měla nedostatek vápníku. V podstatě jsem zažila několik let takové menší řídnutí kostí a oni žádný lékař na to nemohl přijít. Víte, řídnutí kostí hoodně bolí. Snažili se s tím něco dělat, chodila jsem na rehabilitace a podobně, ale nic nepomáhalo a oni prostě na řídnutí kostí nepřišli. Přišla jsem na to až já, teď nedávno. Naštěstí se mi před pár lety alergie zlepšila, takže už si nějaké mléčné výrobky můžu dopřávat a tak se mi to zlepšilo. Takže ty ztracené bílkoviny a vitamíny musíte doplňovat něčím jiným. Můžete brát prášky, ale ty nejsou nejvhodnější a všechno také nemůžou nahradit a nebo můžete potřebné shánět v nějakých jiných potravinách. To vás potom čeká počítání každého miligramu a nebo se na to vybodnete a můžete dopadnout špatně. Není to jen tak, musíte si to nejprve pořádně promyslet. Nechci nikoho od toho odrazovat, ale je to jen upozornění, že to není jen tak. Znám nějaké vegetariány a většina s tím po pár letech skončila. No nevím, já se stát vehetariánem momentálně nehodlám. Co si myslíte o vegetariánství?


Undertaker- obrázek

5. března 2011 v 18:14 | Zewla |  Moje kresby
Opět jsem si čmárala. Tentokrát Undyho, kvůli povídce do FF. Ty jeho černý (šedý...) hadry jsou vážně vražedný :D Brzo budu mít asi po černé pastelce :D

Rozjíždíme nový blog..

2. března 2011 v 15:44 | Zewla |  Kuroshitsuji
Ano, naše pošahanost už překročila veškeré meze a tak jsme se rozhodly založit nový fanouškovský blog. Bude o naší závislosti, o Kuroshitsuji :D. Pouští se nás do toho víc (momentálně jsme 4 :D) a snad budeme úspěšné :D. Proto sem asi nebudu moc psát (né, že by to někomu vadilo... :D) a budu se věnovat především tomu našemu novému blogu :D. Držte nám palce a pokud vás Kuroshitsuji a všechno kolem něj zajímá, určitě náš blog navštivte! :D