Životopis

19. prosince 2009 v 22:44 | Zewla |  Johnny Depp- filmy
Johnny Depp se narodil 9. 6. 1963. Celé jeho jméno je John Christopher Depp II. Má tři starší sourozence, sestru Christie Dembrowsky, Debbie a bratra Daniela Deppa. Rodiče byli dost výbušné povahy, navíc se hodně stěhovali a tak se před tím Johnny snažil utéct tím, že bral drogy. Když mu bylo 12, dostal kytaru, aby se věnoval něčem jinému, než drogám. Když mu bylo 15, tak se rodiče rozvedli.
Místo školy se chtěl raději věnovat hudební kariéře a tak s ní skončil v 16 letech. Založil vlastní kapelu The Kids a odjel s ní do Los Angeles. Poprvé se oženil ve svých 20 letech s Lori Allisonovou. Manželství se moc nevydařilo, ale pro Johnnyho kariéru bylo velice důležité, neboť ho seznámila s Nicolasem Cagem. Ten ho vzal za svým agentem a tak se z něho stal herec.
Problému s drogamy se zbavil až po incidentu před jeho klubem. Robert Phoenix, herec a Johnnyho velký kamarád se tam předávkoval a potom umřel. To ho donutilo k tomu, aby s nimy konečně přestal.
Se svou partnerkou Vanessou Pradis má zatím dvě děti Lily-Rose Melody Depp, která se narodila 27. května 1999 a 3. dubna 2002 se narodil John Christopher Depp III., kterému však říkají Jack.
Na Chodníku slávy přijal svou hvězdu 19. listopadu 1999.
Johnny Depp získal nominaci na Oscara, Zlatý globus, cenu Screen Actor's Guild a nominaci na televizní cenu BAFTA za roli J. M. Barrieho ve filmu režiséra Marca Fostera Hledání země nezemě(2004), kde hrál s Kate Winslet a Freddie Highmorem. Depp také získal nominaci na Oscara, BAFTA a Screen Actor's Guild za roli kapitána Jacka Sparrowa v akčním dobrodružství Piráti z karibiku: Prokletí černé perly(2003). Také za jedo muzikálový horor byl nominován na Oscara a dostal Zlatý Glóbus. Na tomto a ještě na spoustě dalších filmů spolupracoval s
režisérem Timem Burtonem. Jsou spolu velcí přátelé a dokonce byl Johnny kmotrem jeho prvorozeného syna.

Filmy

Jeho prvním filmem byla"Noční můra v Elm Street/A Nightmare on Elm Street".
V seriálu Jump Street 21 nejprve hrát ani nechtěl ale nakonec si zahrál mladého detektiva Toma Hansona. Ten se stal populárním a tak se mu nabídky na filmy začaly rozšiřovat. Zanedlouho potom si zahrál "Střihorukého Edwarda". Za něj a také za filmy "Benny and Joon" a "Ed Wood" byl nominován na Zlatý Glóbus. Ve filmu "Co žere Gilberta Greepa" si zahrál s Leonardem DiCapriem který byl tehdy ještě začínajícím hercem. několik filmů dokonce i režíroval. Vzhledem že Johnny natočil 49 filmů a dalších 20 jich ještě točí a doufám že jich bude ještě víc, budu se o nich rozepisovat o každém zvlášť.

Johnnyho tetování

Asi prvním jeho tetováním bylo srdce se jménem jeho tehdejší lásky s nápisem "Wiona forever". Když se s ní rozešel nechal si ho přepsat na "Wino forever"(opilec navždy). Dále hlavu Indiána, lebku s nápisem "smrt je jistá", převrácený trojúhelník, symbol The Brave, malou trojku, tři malá srdíčka a tři malé trojúhelníky, také jména svých dětí a jejich matky, letícího vrabce, malý otazník a další.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Máte rádi Sweeneyho Todda?

Ano, zbožňuji ho! 35.3% (6)
Ano, je to dobrý film. 17.6% (3)
Nevím, neviděla jsem ho. 11.8% (2)
Ne, nelíbí se mi. 5.9% (1)
Trochu. 11.8% (2)
Ne, je to kravina. 17.6% (3)

Komentáře

1 Mrs. Lovett Mrs. Lovett | 20. prosince 2009 v 15:53 | Reagovat

Tak tady vidiš, že škola je ti uplne na h*vno. PŘÍŠTÍ ROK KONČIM SE ŠKOLOU! ....

2 Flaška Flaška | 23. prosince 2009 v 20:35 | Reagovat

Už jsem pochopila tu větu co jsme měli mít na těch třídních tryčkách "Jack Sparov taky neměl ani maturitu a vidíte kam to dotáhl!!" kdyby tam napsali Johnny Depp tak to chápu hned ale takhle

3 Mrs. Lovett Mrs. Lovett | 24. prosince 2009 v 7:18 | Reagovat

Jo, sou to pitomci.... škola není hospoda aby se do ní chodilo pravidelně! :D

4 Flaška Flaška | 24. prosince 2009 v 13:23 | Reagovat

:D myslím že s tím Deppem by to bylo lepší
jakto že seš tak brzo vzhůru, ty to je divný:D

5 Flaška Flaška | 29. prosince 2009 v 14:34 | Reagovat

Hele že je ta fotka fakt dobrá?

6 Mrs. Lovett Mrs. Lovett | 3. ledna 2010 v 15:09 | Reagovat

No, když zrovna nepařim s tebou tak jsem dycky brzo vzhůru :D
Ta fotka je dobrá, chcu ten klobouk! (ooops, začínám mít úchylku na klobouk....)

7 Flaška Flaška | 6. ledna 2010 v 19:25 | Reagovat

Jo jako večer v té chatě, "něco mě na té chatě chybí, Kde mám klobouk!!! Kde je ten klobouk!!!"

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama